The Ring 2 (2005)
Hideo Nakata
Naomi Watts
Simon Baker

Dark water

Mimo oszałamiającego sukcesu pierwszej części <a href="http://2.the.ring.filmweb.pl/" class="n"><b>"The Ring 2"</b></a> nie okazał się wielkim przebojem. Film, choć jego reżyserii podjął się
Mimo oszałamiającego sukcesu pierwszej części "The Ring 2" nie okazał się wielkim przebojem. Film, choć jego reżyserii podjął się japoński mistrz Hideo Nakata - autor oryginalnego "The Ring - Krąg", na całym świecie zarobił zaledwie 160 milionów dolarów, prawie sto milionów mniej niż tańszy "The Ring". Dlaczego tak się stało dowiecie się z kinowej recenzji filmu autorstwa Dominiki. Ja - tradycyjnie -skupię się jedynie za zaletach i wadach wydania DVD, które - podobnie jak sam film - niestety rozczarowuje. Od strony technicznej jednopłytowa edycja prezentuje się dobrze. Obraz jest czysty i wyraźny, czemu towarzyszy bardzo dobra jakościowa ścieżka dźwiękowa w formacie DD 5.1. Film opatrzono oczywiście polskim lektorem oraz - podobnie jak dodatki - polskimi napisami. W języku polskim jest również menu płyty. Pod względem ilości i jakości dodatków wydanie DVD "The Ring 2" rozczarowuje. Większość materiałów ma charakter wyraźnie promocyjny a spora ich część trwa około dwóch minut. Najciekawszym dodatkiem jest trwający 15 minut krótkometrażowy film Jonathana Liebesmana "Rings" będący prologiem "The Ring 2". Z krótkometrażówki poznamy historię nastolatka, od którego spotkania z Samarą rozpoczyna się horror. Jak się okazuje chłopak był częścią grupy, której członkowie kolejno oglądali przeklętą kasetę i doświadczali wizji, które z każdym dniem stawały się coraz silniejsze. Swoje wrażenia rejestrowali na kamerze wideo a kiedy stawały zbyt silne pokazywali taśmę kolejnej osobie zdejmując z siebie klątwę. Pomysł ciekawy i aż szkoda, że nie znalazł się w ostatecznej wersji obrazu. Gorąco polecam obejrzenie "Rings". Niestety, później już nie jest tak dobrze. Kolejne dodatki zatytułowane "Wyobraźnia pod lupą", "Wyjątkowy wygląd samary" oraz "The Ring 2: trachy na lachy" to trwające po dwie minuty materiały promocyjne poświęcone osobie reżysera Hideo Nakaty, postaci Samary oraz tajemniczym zdarzeniom towarzyszącym produkcji. Z racji czasu trwania nie dowiemy się z nich niczego ciekawego a ich wybitnie promocyjny charakter sprawia, że oglądając je czujemy się jak widzowie reklamówki, a nie dokumentu. W podobnej formie utrzymany jest trwający 12 minut "Zwiastun w HBO: Realizacja The Ring 2" - promocyjny dokument poświęcony najważniejszym etapom produkcji - od pomysłu, przez dobór obsady a na efektach specjalnych skończywszy. Listę materiałów dodatkowych zamykają "Sceny usunięte i inne" - galeria pozbawionych komentarza scen, które nie znalazły się w ostatecznej wersji obrazu oraz zwiastuny filmów "The Ring 2" i "Red Eye" Wesa Cravena. Dla uważnych na krążku umieszczono również jeden dodatek ukryty. Klikając w znak zapytania pojawiający się prawym rogu ekranu "Dodatki" obejrzeć możemy krótki filmik pokazujący pracę charakteryzatorów nad zamianą Kelly Stables w przerażającą Samarę. Przeciętny i mało straszny horror doczekał się bardzo przeciętnego wydania. Fani Samary i tak po tę płytkę sięgną. Pozostałym polecam jednak by tym razem dali zarobić właścicielom wypożyczalni DVD.
Od dawna panuje przekonanie, że powiedzenie o odgrzewanym obiedzie, który nie smakuje już tak dobrze,... czytaj więcej